FARBY AMAZONA NAJTANIEJ W POLSCE !!! KUPISZ W MOJEJ GALERII !!!

FARBY AMAZONA NAJTANIEJ W POLSCE !!! KUPISZ W MOJEJ GALERII !!!
KLIKNIJ I ZOBACZ PALETĘ KOLORÓW

Obserwatorzy

To ja "we własnej osobie"

To ja "we własnej osobie"
Pozdrawiam wszystkich odwiedzających.

Wielka wyprzedaż w Art. Galerii Kaprys !!!

Wielka wyprzedaż w Art. Galerii Kaprys !!!
Zobacz koniecznie, dużo okazji !!!

poniedziałek, 14 czerwca 2010

Świętych można znaleźć na starociach ?!

Spacerując ostatnio po warszawskiej giełdzie staroci, niby od niechcenia wzięłam do ręki album z różnymi wycinkami z gazet, reprodukcjami, zdjęciami i pocztówkami...
wcale niczego konkretnnego nie poszukiwałam ot taki impuls: zajrzeć co tam jest...
I natrafiłam w nim na zdjęcie mojej patronki Św. Agnieszki.
Kiedyś chciałam takie kupić i nie mogłam znaleźć nic, co by mnie zachwyciło, a tu proszę bez poszukiwań i jest !!!


Reprodukcja jest naklejona na kartonik, trudno dojść do tego czym właściwie jest...
może ilustracją, może obrazkiem, może ... ???


Troszkę zniszczona, ale jeśli o mnie chodzi, to "ząb czasu " w niczym jej nie ujmuje.Św. Agnieszka urodziła się około 291 r. w Rzymie. Nie wiemy o niej dużo ale wiadomo, że była jedną z najbardziej chrzczonych świętych w średniowieczu. Gdy miała 12 lat w Rzymie za cesarza Dioklecjana wybuchły prześladowania chrześcijan. Rodzice jej byli chrześcijanami. Św. Agnieszka została, więc wychowana zgodnie z zasadami tej wiary. W młodym wieku całą swoją duszą pokochała Boga. Postanowiła również dla Niego do końca życia pozostać dziewicą. Pochodziła z bogatego rodu, ale mimo to żyła bardzo skromnie. Nie liczyły się dla niej żadne bogactwa czy rzeczy materialne.
Legenda mówi, że święta Agnieszka całkowicie obnażona została rzucona na pastwę spojrzeń tłumu. Wtedy również stał się cud, okryła się ona płaszczem włosów.
Kilkanaście lat po śmierci męczennicy Agnieszki, gdy w Rzymie panował Konstanty Wielki w miejscu jej śmierci nakazał on postawić świątynie w dowód wdzięczności. Gdy córka cesarza była chora, modliła się nad jej grobem i wyzdrowiała. W świątyni został założony żeński klasztor. Obecnie w miejscu śmierci znajduje się Piazza Navona (jedno z najpiękniejszych miejsc Rzymu).
Święta Agnieszka jest patronką dzieci, panien i ogrodników.
Jej wspomnienie obchodzimy 21 stycznia.
Święta Agnieszka przedstawiana jest na obrazach jako młoda dziewczyna w żółtych szatach. Na Zachodzie przedstawiana jest również z barankiem (wywodzi się to od jej imienia z łac. Agnus, które oznacza baranek).
W dniu jej święta błogosławione są przez papieża dwa baranki, które są potem ostrzyżone i z ich wełny robione są paliusze dla nowych metropolitów Kościoła Katolickiego.


Chciałaby oprawiś ją w ramkę derwnianą, ale wcześniej wykonać jakieś ciekawe tło....
Jestem na etapie poszukiwania inspiracji do wykonania tła, które dobrze by się połączyło z reprodukcją i tworzyło elegancką całość.


Nie wiem  jeszcze co nim będzie, dziś moje myśli zaczęły krążyć wokół nutek ....
ale nic nie jest przesądzone ...Jestem strasznie ciekawa jakie Wy macie odczucia co do zdjęcia i z jakimi motywami według Was dobrze byłoby je połączyć ???

Z niecierpliwością czekam na Wasze sugestie.

Życzczę Wam miłego dnia i dobrego całego tygodnia !!!